1. Sünnil ja esimesel eluaastal. Põhifookus kehalisel arengul. Reguleeritud seadustega ja teostatakse sünnitusmajas ja perearstide poolt.
  2. Vanuses 16-19 eluaastat, hilispuberteet või vahetu puberteedijärgne periood. Fookus kehalisel arengul, seksuaaltervisel ja hilisematel terviseriskidel. Rahastatud Eesti haigekassa poolt ennetava tervishoiuteenusena. Teostab meestearst.
  3. Vanuses 35-45 aastat, kehalise tipu järgne periood. Soovitame süsteemset terviseuuringute kompleksi olulisemate üldiste ja mehespetsiifiliste terviseriskide varaseks avastamiseks ja vajadusel ennetavaks vahelesegamiseks. Teostab meestearst.
  4. Esimene eesnäärme kontroll vanuses 40 eluaastat. Selle alusel on võimalik küllalt suure täpsusega hinnata eesnäärmevähi eluaegset riski ja paika panna edasise jälgimise optimaalne välp. Teostab meestearst.
  5. Eesnäärme regulaarne kontroll hiljemalt vanusest 50 eluaastat. Vastavalt kehalistele muutustele ja PSA tasemele kas ühe, kahe või nelja aastase välbaga. Teostab perearst, meestearst või uroloog.